Kéz- és lábápoló technikus ingyenes képzés

TopNails Akadémia - MEMI Medical Bt. – regisztrált Duális Képzőhely a Kéz- és lábápoló technikus képzésnél. Államilag elismert, ingyenes érettségire épülő 2 éves képzés tanulói- és felnőttképzési jogviszonnyal (nappali és esti munkarendben). A technikusi képzés elvégzését követően piacképes tudással léphetsz ki a munkaerőpiacra, teljesen önálló munkavégzésre leszel képes, sőt saját vállalkozást is indíthatsz.

Bemeneti feltétel: Érettségi

Akadémiánk Szakképzési Centrumokkal (SzC) együttműködve gyakorlati, és megállapodástól függően akár az elméleti képzést is biztosítja a Szépészet Ágazati Alapvizsga letételét követően a két éves képzés első évének 2. félévétől.

1. tanév, nyári gyakorlat után választható szakmairányok:
- Kézápoló és körömkozmetikus
- Speciális Lábápoló.

A nyílt árusítású duális képzőhelyünkön az alábbiakat biztosítjuk:
- nettó 81.500 Ft-ot nappali tagozatos hallgatóinknak, valamint 40.750 Ft-ot az esti tagozatos hallgatóinknak, azaz Neked, az aláírt szakképzési munkaszerződés időtartama alatt.
- Duális képzőhelyünk professzionálisan felszerelt innovatív szalonberendezéssel, technológiákkal, eszközökkel és alapanyagokkal a Kézápoló és körömkozmetikusok, Speciális lábápolók képzésére.
 Képek itt.

Amit mi nyújtunk:
- Azonnali szalonképes tudás,
- Szakképzett Oktatógárda, tanársegéd,
- Szalonkörülmények között történő ismeretnyújtás
- Oktatáshoz szükséges modellek,
- Munkavállalási lehetőségek,
- Innovatív technológiák, szakmai tudás, hogy lépést tarts a fejlődéssel,
- Ingyen munkaruha,
- Klinikai gyakorlatok.

 

Nézd át a Gyakran Feltett Kérdésekre is a válaszokat! Hátha abban megtalálod, a Benned felmerülő kérdésedre adott válaszainkat.

Tájékoztató után további felmerülő kérdések tisztázására messenger elérhetőség:   https://www.facebook.com/ingyen.kezeslabapolas


.

Gyakran Ismételt Kérdések az ingyenes Technikumi képzéssel kapcsolatosan

Hogy-hogy ingyenes?

- Az első kettő szakma megszerzése az első szakmai vizsga befejezéséig, a második szakma esetén legfeljebb három tanéven keresztül mindenkinek ingyenes az állam által és az állammal együttműködési megállapodást kötött fenntartó által fenntartott intézményben.
Hivatkozás:
https://ikk.hu/p/szakma-tanulas-erettsegi-utan

- Felnőttképzési szerződést kell majd kötni a választott Szakképzési Centrum Technikumával. Szakképzési munkaszerződést pedig majd a Duális Képzőhellyel (velünk - Oktatáson kívül ingyenes még a munkaruha, ergonómikus berendezési tárgyak, csiszológépek, LED lámpák, porelszívós asztal, elektromos kezelőágy használata, modellek biztosítása.

- Tudjuk, hogy van, ahol ez a Technikumi képzés fizetős, vagy rövidebb. Ott feltehetően más szempontok jelenthetnek vonzerőt. Nem célunk azokkal az "erősségekkel" versenyezni. Itt a tudás megszerzése a cél, mert a tudás hatalom!

Milyen egyéb költségekre kell számítani?

- A saját használatú eszközökért. De ez KKK-ban le van írva, hogy milyen saját eszközökkel kell rendelkezni a köztes vizsgákon, záróvizsgákon a tanulónak.

- pl. 2. félévben kézápoláshoz szükséges eszközök ~ kb. 15.000 Ft - pl. 3. félévben lábápoláshoz szükséges kézi eszközök ~ kb. 30.000 Ft

- Általában csoportos megrendelés, vásárlás szokott lenni árkedvezmény miatt.

- Oktatásainkon a Bandi Nails Magyarország professzionális, innovatív termékeit használjuk, melyek megvásárlásához tanulói kedvezményt biztosítunk.

- A professzionális lábápológép és csiszológép megvásárlásához részletfizetést biztosítunk. A szükséges frézerek és csiszolófejek rendszeres karbantartás mellett az egész képzési idő alatt használhatók. A 4. félévben szalontechnikai eszközök magasabb árkategóriát képviselnek!

- Hozott saját modell esetén, olyan szolgáltatásokért, amely már nem tananyag, a modellnek ugyanúgy ki kell fizetnie a Tanulói árat.

Már van régebben elvégzett szakmám, akkor is ingyenes?

- 2022. előtt végzett képesítések esetén, pl. OKJ vagy egyéb szakmai bizonyítvány nem számít bele a 2020. évben bevezetett első két szakmai ingyenességbe. 
- Tehát, ha nem az "új" rendszerben volt a szakma megszerzése, akkor is ingyenes.

Diplomám van, állami finanszírozásban jártam egyetemre, akkor is ingyenes?

- Igen, térítésmentes a képzés.
Nincs köze a felsőoktatási intézményben felhasználható ingyenes állami 12 félévhez. Az felsőoktatás, ez pedig középszintű.

Hogy-hogy fizetnek azért, ha nálatok tanulok?

- Duális képzőhelyeken erre van lehetőség. Szakképzési Munkaszerződést kell kötni. (Aki iskolában gyakorlatozik, az értelemszerűen nem köt ilyen szerződést.)

- Nettó 81.500 Ft-ot nappalin, vagy 40.750 Ft-ot mi fizetünk havonta estin Neked, miután a Szakképzési Munkaszerződést aláírtad.
Bizonyos értelemben ez egy "rész-munkaidős állás". Szabályozott keretek között van az utána járó kedvezmények. 
(Ha nem írod alá, akkor nem lehetsz Duális Képzőhely tanulója, csak bent az iskolában lehet gyakorlatod. Már ha ezt tudja biztosítani.)

- Akkor is jár, ha főállásod van. Mostani estiseknek is mind van nappalis munkahelye, családja stb. 

- További részletekért javaslom a hivatalos oldali tájékoztatókat:
https://ikk.hu/p/dualis-szakmai-oktatas
https://ikk.hu/gyik-dualis

Honnan tudom, hogy kik a regisztrált Duális Képzőhelyek?

- Magyar Kereskedelmi és Iparkamara nyilvántartásában van egy Internet alapú Szakképzési Integrált Információs Rendszer ( https://www.isziir.hu )   https://www.isziir.hu/_frontend/index.php?module=gsz_nyilvantartasi_felulet
Szűrésnél -> Szakma -> Kéz- és lábápoló technikus
Érdemes még vármegyére leszűkíteni és megjeleníti az érintett képzőhelyeket.

- Duális Képzőhelyek Tanuló által szabadon választható, amíg van szabad hely. Sőt ez akár egyik hétről a másikra is változtatható.

Hány órát kell hetente bejárni?

- Nappali képzés és szakképzési munkaszerződés esetén, minden hétköznap reggel 8-tól 16-ig tart a képzés. Most jelenleg műkörmösöknek hétfőnként van elmélet. Kedd-szerda gyakorlati oktatási nap vizsgás tananyag gyakorlás, modellek ingyen jönnek. Csütörtök-péntek fizetős vendég fogadós nap, minden eddig tanultak gyakorlása.

- Felnőttek szakmai oktatása (Esti képzés) esetén ~ 4-5 órás tömbösített tanórák vannak. Ez most jelenleg spec.lábasoknál kedd délután elmélet (16:00 – 20:30 között), péntek gyakorlat (16:00 – 21:00 között), szombaton 2db (8:00 – 16:00 között).

- Hozzánk általában azért járnak, hogy jól megtanulják, amíg ezt ingyen lehet. Elvégzés után már mindenért, továbbképzésért is fizetni kell.

- Sőt, lelkesebb tanulóktól azt hallom vissza, hogy jó lenne még több gyakorlat. Hiába van minden alkalomra 1-1 modell.

Mennyit lehet hiányozni?

- Elméleti órákról 20%-ot igazoltan. Gyakorlatokról - mivel „munkaszerződés” van – így Munka Törvénykönyve érvényes. Szabadság napok, táppénz stb. járnak. Vannak kötelező szabadságok, mint pl. őszi, téli, tavaszi szünetben, amikor egyébként is a középiskolás közoktatásban. Nyáron, mivel nyári gyakorlat is van, augusztusban 3 hét volt nyári szünet.
- Részletesen majd a Felnőttképzési Szerződésben, és Szakképzési Munkaszerződésben lesznek ezek leírva.

Meg lehet nézni a Tanműhelyet?

- Igen. Ahogy a leendő modelleknek is felajánljuk a személyes fogadást kéz vagy láb megmutatását, úgy leendő tanulókra is van erre pár perc, hogy körül nézzenek. Pár kérdésre választ kapjanak. De mivel akkor oktatás folyik, így széleskörű ismertetőre olyankor nincs mód. Ezért javasolt itt elolvasni a részleteket. Valamint a jelentkezőknek szervezünk nyílt napokat. Akkor kb. az itt leírtak hangzanak el ismét, valamint személyesen is lehet kérdezni.

- Érdemes ezt azért előre jelezni, hogy tudjanak róla ki érkezik aznap.

- Modellnek is lehet jönni. Akkor több idő van körbenézni és kérdezni, beszélgetni a Tanulókkal.

- Helyileg Budapest, Mester utca 54-ben vagyunk. 1. emeleten. Részletesen Elérhetőség menüpontban. 

- Teszek majd fel több képet is, ami bemutatja a Tanműhelyet

Online oktatás?

Nem.

Mi aza EKKR, MKKR, KKK, PTT, Kréta, Ágazati vizsga, piros bizi, kék bizi?

- EKKR: Európai Képesítési Keretrendszer

- MKKR: Magyar Képesítési Keretrendszer, nagyjából
3-as szint befejezett 10.
4-es szint érettségi, 
5-ös szint technikumi,
6-os szint BSc (főiskolai), 
7-es szint MSc (egyetemi),
8-as szint PhD/DLA (doktori.

- KKK: Képzési és Kimeneti Követelmény. Ez tartalmazza, hogy mit kérnek vizsgán, és mire leszel jogosult

PTT: Program Tanterv. Ez tartalmazza melyik tantárgyat melyik félévben, mennyi óraszámban tanítják, valamint az összes tantárgy részletes tematikáját. 

- e-Kréta: Elektronikus "ellenőrző füzet". Ide írják be a tanárok a jegyeket, amit pl. mobil applikációban egyből meg is jelenhet, ágazati vizsga eredményét, félévi értesítőt. Ha elveszne a piros bizi, ez alapján tudnak másolatot készíteni.

- Ágazati Alapvizsga: Minden szakmai ágazatnál van egy ilyen 1. félév után. Nagyjából hasonló szerkezetben pl. interaktív (elméleti), portfólió bemutatás, gyakorlati részek. Ennek is van tétje, mert %-os eredménye 10%-ban a záróvizsgába is beleszámít.
Eddig még közös a tananyag. Nálunk szépészetben ez után 3 szakma felé lehet menni: Kéz- és Lábápoló, Fodrász, Kozmetikus.
(Építő iparban ez már 16 db.)
Kéz- és Lábápoló esetén 2. félév után 2 szamairányra válik szét. Ritkán, de máshol is előfordul ilyen. 
Mikor én tanultam 1. félévben Kozmetikus osztálytársaim voltak. Pontosan ugyanabból vizsgáztunk ágazatin. Ugyanazt a kérdéssort írtuk, és ugyanabból tételekből húztunk.
2. félévben műkörmösökkel együtt voltunk órákon. Aztán ismét "osztódtunk". 3-4. félévben már csak spec.lábasokkal koptattuk a padot.

- Kék bizonyítvány: Ez a technikusi minősítő záróvizsga után kapható meg. Van egy %-os értékelése és ennek megfelelően egy érdemjegy hozzárendelve.

- Piros bizonyítvány: Legjobb esetben ezt nem is látjátok, csak kék bizonyítvány átvételekor. Ez az "év végi bizonyítvány". Nem szokták kiadni 1. év után. Ugyanazt tartalmazza év végi érdemjegyeknél, mint az elektronikus Kréta. Utolsó oldalak egyikén van bejegyezve az Ágazati Alapvizsga eredménye is.
Rosszabb esetben tanulmányok megszakításakor. Ez akkor értékelődik fel, amikor mégis a folytatás mellett döntöl. Ezen hivatalos okirat alapján fogják beszámítani az eddig teljesített tanulmányaidat. Általában az iskolák csak lezárt tanévet fogadnak el.

Mi a különbség a "Manikűrös és körömdizájner", valamint "Kézápoló és körömkozmetikus" képzések között?

- Kéz és Lábápoló Technikusiban benne van a nevében, hogy lábat is ápolhat. Igaz, hogy csak esztétikai lábakat.
- Körömdizájner kimenete 4-es szintű képzés (mint egy érettségi). Technikum az eggyel magasabb, 5-ös szintű felső középfokú szakképesítés.
- Óraszámban: Technikum 2110, míg Körömdizájner max. 700 tanórás. Értelemszerűen a gyakorlati lehetőségek is több. Több lehetőség mestertől ingyen tanulni.
- Technikum Szakképzési Centrumokban indul, amelyek ingyenesek, míg a Tanfolyami képzéseket egyéb magán Oktatási Intézmények is indíthatják fizetősen.
- Technikum egy középiskolai képzés, rugalmatlanabb, 2 éves. Felnőttek szakmai oktatásakor is ugyanúgy van őszi, téli, tavaszi, nyári szünet, érdemjegyek, osztályzatok,  év végi bizonyítvány, esetleg augusztus végi pótvizsga stb.
Tanfolyami képzést magán oktatási intézményekben jobban lehet intenzívebbé tenni, és online.
- Egyébként mindkettőnek érettségi a bemenete, és elvégzés után önállóan lehet vele dolgozni, vállalkozást nyitni és majd egyszer esetleges mesterinek bemeneti feltételeként is elfogadható.
- Persze az az érv is elfogadható, hogy inkább megéri gyorstalpalóval papírt szerezni, utána annál hamarább lehet vele pénzt keresni.

Érdemes "volt OKJ", és "Manikűrös és Körömdizájner" után Technikumba járni?

- Ezt mindenki maga dönti el. A legfőbb ok miatt, önálló munkavégzés és vállakozás indításához mindkettő feljogosít. 

- Technikum ugye egy magasabb szintű, és szélesebb körű képzést ad. 

- Bizonyos értelemben felfogható egy "ingyenes" továbbképzésnek. Mesternők nyilván látják, ki-milyen szinten áll, és biztosan tudnak újat mutatni, akár díszítésben is. Akinek már jól megy a vizsgára gyakorlás, az természetesen fejlődhet abban, ami jobban érdekli.
Bár azért elég magas a követelmény, mivel vizsgán pl. KÁH francia műköröm építése 120 perc. Ez már Mesteri szintidő!

Szeretnék esztétikai pedikűrt és géllakkot készíteni lábra. Ekkor is Speciális Lábápolást kell tanulnom?

- Nem.

- Kéz és Lábápoló Technikusiban benne van a nevében, hogy lábat is ápolhat. Hogy milyen fajtá(ka)t, az már szakirányválasztáson múlik.

- Ha csak a kérdésben említettek a célok, akkor Technikusin belül a "Kézápoló és körömkozmetikus" szakmairányt ajánlom 1. tanév után. Mert ezzel lehet egészséges lábakon, esztétikai pedikűrt végezni! Ez kb. gépi pedikűr, kézi eszköz csak a körömcsípő, reszelő, bőrvágó olló, esetleg szemző. (Kések, vésők már nem!)

//- Esetedben nem cél beteg lábak speciális ápolása (tehát tyúkszemet, benőtt körmöt, repedezett sarok, gombás köröm stb. nem kezelhetsz), mert akkor Speciális Lábápolást kell választani.//

Milyen végzettséggel ápolhatok lábat, vagy építhetek műkörmöt?

Innovációs és Technológiai Minisztériumi rendelet egyértelműen kimondja, hogy

47. Kézápolás és műkörömépítés: önálló tevékenységként végezni "Kéz- és lábápoló technikus - kézápoló és körömkozmetikus szakmairánnyal" vagy "Manikűrös és körömdizájner" végzettséggel;

57. Lábápolás: önálló tevékenységként végezni "Kéz- és lábápoló technikus - speciális lábápoló szakmairánnyal";

58. Lábon kialakult elváltozások speciális kezelése, a láb állapotának rehabilitálása. "Kéz- és lábápoló technikus - speciális lábápoló szakmairánnyal" lehet.

Hivatkozás:  34/2021. (VII. 26.) ITM rendelet

Már van OKJ Lábápolóim, és egy csomó továbbképzési tanúsítványom. Akkor minek nekem a Technikum?

- Mindig van hova fejlődni. 
- 3-as szintű OKJ lábápolóitól egyértelműen magasabb képesítést ad. Több ilyen tanulónk is van, akik mellette már ebben dolgoznak. 
- Speciáli Lábápoló képzés azért lett létrehozva, hogy amiket eddig csak továbbképzéseken lehetett megszerezni, azok most egységesen, emeltebb szinten, ingyenesen is megismerhetők legyenek.
- Természetesen sok mindenből felmentésed lenne, főleg a kezdeteknél. De biztosan van az Oktatók közül olyan, akitől lehet új ismereteket szerezni, ingyen. Klinikai gyakorlatról nem is beszélve, mivel az eddig nem volt. 
- Amennyiben bizonyítod a tudásod az Oktatók felé, úgy annál inkább hagynak önállóan dolgozni, valamint a szintednek megfelelően, nehezebb esetű modelleket kapsz feladatul.

Miért kell Szakképzéis Centrumban és TopNails Akadémián is jelentkezni?

- Mert a szakképzés oktatása Szakképzési Centrumokban (SzC) történik, ezekhez tartoznak középiskolák, ahol a konkrét oktatás folyik. A végső bizonyítványt is ő állítja ki. A Középiskola és TopNails Akadémia között is megállapodást kell majd kötni, hogy fogadhassuk tanulóit. Ilyen már most is van, továbbiakkal pedig előkészítés alatt.

- Általában elmélet bent van az iskolában. Gyakorlati képzőhely pedig szabadon választható, vagy bent az iskolában, vagy egy külsős Duális Képzőhelynél. Sőt ez akár egyik hétről a másikra is változtatható.

- Speciális Lábápoláshoz szükésges megfelelő környezetet, felszereltséget - valljuk be - elég kevés középiskola tudja még biztosítani.

- Az is előfordulhat, hogy SzC nem tudja elindítani a képzést, mert nem jött össze elég jelentkező. Ez esetben mi kapcsolatban leszünk ezekkel a középiskolákkal. Fogjuk tudni, hogy hol indul ilyen képzés.

- Könnyen elképzelhető, hogy a Középiskolával már csak annyi lesz gyakorlatban a kapcsolatod, hogy bemész a diákigazolványra érvényesíteni a matricát vagy iskolalátogatásit kérni. Minden más egyéb nálunk a Tanműhelyben lesz. Mostani Tanulóknál így van.

- Előfordulhat, hogy nálunk is betelnek a helyek, és várólistára kerül valaki. Vagy valakinek nem sikerül az Ágazati Alapvizsgája, útközben adja fel a képzést. Akkor nálunk is lesz megüresedett hely. Nekünk is jó tudni, hogy ilyenkor kit értesítsünk, mielőtt nyilvánosan is meghirdetnénk a szabad helyet. 

- Ezek miatt javasolt nálunk is jelentkezni, SzC-ben meg kötelező.

Középiskolánkban máshol van a gyakorlati hely. Tudok a TopNails Akadémiára járni?

- Igen.


Van, hogy már középiskolák megállapodtak, leszerződtek egy duális képzőhellyel. Ezt elvileg többel is megtehetik.
Mivel ez a gyakorlati képzés a tanuló által szabadon választható, így első sorban ő dönti el, ha váltani szeretne. Mindegyiknek van előnye és hátránya. De persze más szempontok is befolyásolják ezt. (Pl. nálunk az összes elméleti oktatás is meg lesz tartva. Azt is tisztázni kell, hogy a Tanuló hova jár elméletre.)

- Amennyiben nem tudunk azzal a középiskolával megállapodni, akkor végső esetben az is elképzelhető, hogy menet közben középiskolát kell változtatni egy "átvétellel", akivel velünk partnerség van.

Hol tudok jelentkezni Szakképzési Centrumba?

Az ország bármelyik képzőhelyéről szívesen fogadjuk, a nálunk tanulni vágyókat. Ezekben a középiskolákban hirdetnek ilyen képzést.

https://ikk.hu/szakmakartyak/szakmak/kez-es-labapolo-technikus

Mi bármelyikből fogadunk Tanulót. Mivel elég ritkán indul, kevés jelentkezők miatt, így mi fogunk tudni róla, hogy hol kezdődik. Ezért is érdemes felénk is jelezni, aki szeretné elvégezni ezt a képzést.
Az 1. félévet lakóhelyhez közeli iskolában javasolt elvégezni. 1. féléves képzés TopNails Akadémián nincs. 
Ágazati alapvizsga után, már "át tudjuk venni" a Tanulókat. 

Technikusi képzésre, környékünkön az alábbi Szakképzési Centrumokban lehet jeletkezni:

Első sorban a középiskola ugrópontja, második sorban már maga a hivatalos konkrét online elő-jelentkezés helye:

- Budapesti Komplex SZC Erzsébet Királyné Szépészeti Technikum,    https://www.sisy.hu/
https://www.bkszc.hu/kepzesek/felnott/kez-es-labapolo-technikus#jelentkezes

- Székesfehérvári SZC Árpád Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium,  https://arpadszki.hu/
https://arpadszki.hu/kepzeseink/felnott/kez-es-labapolo-technikus#jelentkezes

- Ceglédi Szakképzési Centrum Mihály Dénes Szakképző Iskola,     https://mdiskola.hu/
https://mdiskola.hu/kepzeseink/felnott/kez-es-labapolo-technikus#jelentkezes

- Váci SZC Király Endre Technikum és Szakképző Iskola   https://kiralyendre.hu/
https://archive.vszc.hu/felnottkepzes-jelentkezesi-urlap/?wpf138852_5=k%C3%A9z-%20%C3%A9s%20l%C3%A1b%C3%A1pol%C3%B3%20technikus

- TSzC Alapy Gáspár Technikum és Szakképző Iskola,    https://tszc.hu/alapy-gaspar-technikum-es-szakkozepiskola/
https://tszc.hu/felnottek-oktatasa/  <5. oldal>

- Kecskeméti SZC Gáspár András Technikum,    https://www.kszc-gaspar.hu/
https://www.kszc-gaspar.hu/kepzeseink/felnott/kez-es-labapolo-technikus#jelentkezes

- Veszprémi SzC Táncsics Mihály Technikum, https://tancsicsveszprem.hu/
https://tancsicsveszprem.hu/felveteli-2/jelentkezesi-lapok

- Tolna SzC Ady Endre Technikum és Kollégium Szekszárd,    https://adyendre.tmszc.hu/ 
felnott@adyendre.tmszc.hu

- Lábassy János Technikum és Szakképző Iskola,    https://labassy.hu/
https://labassy.hu/kepzeseink/felnott/kez-es-labapolo-technikus#jelentkezes

- Szolnoki SZC Kreatív Technikum és Szakképző Iskola,   https://kreativ.szolmusz.hu/
https://kreativ.szolmusz.hu/kepzeseink/felnott/kez-es-labapolo-technikus#jelentkezes

- Ettől sokkal több van, csak nem sorolom fel.

Miért csak 2. félévtől kezdődik TopNails Akadémián a gyakorlati képzés?

- Mert az 1. félév az általános Szépészeti Ágazati alapvizsga felkészítéséről szól. Egyforma a vizsga Kéz- és lábápolóknak, Kozmetikusoknak, és Fodrászoknak. Arcizmait is kérdezhetik, ahogy a haj szerkezetét, vagy köröm felépítését.
KKK szerint kell vizsgázni, portfólióban kézügyességi munkák vannak, mint pl. festés, rajzolás, gyurmázás, kollázs, ékszer készítés. Ennek oka, hogy egységes legyen a 9-10. osztályban tanulókéval. 

- Csak Szépészeti Ágazati Alapvizsgával rendelkező tanulókkal köthetünk Szakképzési Munkaszerződést. 

- 2. félévtől már csak kéz- és lábápolással kapcsolatos szakmai ismeretek vannak. Ezeknek a gyakorlataihoz felszerelt Tanműhelyet biztosítunk. 

- Egyébként aki majd később másik szakmát Fodrász, vagy Kozmetikát tanulna, akkor értelemszerűen az 1. félévből felmentett. Így neki az csak 3 féléves képzés.

Már van Ágazati Alapvizsgám. Kezdhetek szeptemberben?

- Elvileg igen. Akkor már köthető Szakképzési Munkaszerződés.
- De ha nem jön össze megfelelő létszám, (kb. 10 fő), akkor pár ember miatt várhatóan nem lesz gyakorlat. 
A 2 éves képzést nem gyorsítaná, csak a gyakorlat lenne több ezeknek a tanulóknak, ami természetesen hasznos.

Lehet látni életképeket a képzésről?

- Legtöbb talán itt a TopNails Akadémia Klub nyilvános facebook csoportban van megosztva. Valamint Topnails Akadémia facebook oldalán. Érdemes olyan szempontból is követni, amikor indul képzés, ott is meg fognak jelenni hirdetmények.
- Vannak még egyéb társoldalak is. Idővel innen is elérhetőek lesznek. De a Tanulók magán oldalain is fellelhetők.
- Később majd bővül itt is a galéria. Bár ide csak korlátozott számban kerülnek fel képek.

- Régebbiek, kb. 4 évvel ezelőttről is vannak:
https://www.facebook.com/ingyen.kezeslabapolas  oldalon van teljesen legörgetve. Bár ez még akkor iskolában volt. 

Mikor kezdhetek modelleken dolgozni?

- Amennyiben teljesen kezdő vagy, úgy várhatóan 2026. januárjában először még csak egymáson. 

- Februártól már jönnek az első kézápolásos modellek. 

- Március vége felé, pedig már lábápolásra is.

Honnan szerezzek modellt?

- Jelenleg ezt szervezetten biztosítjuk, rendszeres és nyilvános hirdetések alapján, mindig az aktuális tananyagnak megfelelően. Erre a modellek is ingyen jöhetnek. Ők is a honlapon feléjük megosztott tájékozatók megismerése után kapnak időpontot. 
- Vizsgára, és Portfólióhoz kiemelten biztosítjuk a megfelelő modelleket!
- Mivel már 4 éve feljegyezzük a modellek elérhetőségét, így egy pár száz fős adatbázissal is rendelkezünk. Vannak rendszeresen visszatérők is. 
- Gyakran vannak nálunk várólistán is. Időben jelzett lemondás esetén tudjuk, kinek kell szólni.
- Az azért nem állítható, hogy minden gyakorlaton mindenkinek biztosítva van, mert pl. egy nem várt lemondáskor már nem lehet rövid idő alatt mást találni.
- Természetesen lehet hozni saját rokont, barátot, ismerőst. Ők előnyben vannak részesítve. Utána van csak meghirdetve nyilvánosan a fennmaradó szabad helyek.
- Ha nem saját modellt hoz valaki, akkor általában a helyszínen vannak Tanulókhoz rendelve. Ezt Tanárnő dönti el, pl. "aki még nem dolgozott aznap" elv alapján.
- Végül, pedig ha nincs külsős modell, akkor egymáson is lehet gyakorolni, vagy szomszéd Kozmetikáról áthozni valakit.

Fog indulni nappalin Speciális Lábápoló?

- Általában 25-éves korig inkább Műköröm szakirányt szokták választani. Estin, idősebbeknél jellemző a speciális lábápolás iránti elkötelezettség.
- 1-2 félév közös a műkörmösökkel, addig semmi akadálya. 
- 3-4 félévben lehet, hogy hibrid megoldás lesz. Pl. elmélet az közösen este. Vagy ha új tananyag oktatása van szombaton egy meghívott külsős oktató körömszabályzásról. Akkor azon "kötelező" ott lenni.
- Egyébként van rá példa, hogy nappali alkalommal jönnek estis tanulók gyakorlatra. Ez amúgy modellszervezés szempontjából is előnyös, mert több alkalmat tudunk felkínálni.

Messze lakom Budapesttől. Nálunk spec.láb nem indul. Mit tegyek?

- Mindenképpen kezd el az 1. félévet szépészetin! Az mindegy, hogy fodrászaton, vagy kozmetikuson. Érdemes már a legelején ezt az igazgatónak is jelezni, hogy "1 félév után kiszállsz". Csináld meg az 1. félévet, mert az van hozzád legközelebb.  Legyél túl az Ágazati alapvizsgán. 
- Ilyen esetben mi is segítünk majd, hogy ahova átvennének 2. félévtől ott szükség esetén legyen biztosítva különbözeti, vagy pótlási lehetőség ágazati vizsgára, ha eltértek a tananyagtól.
- Onnantól kezdve viszont már hozzánk, Budapestre kell bejárnod.
- Amennyiben összejön egy ilyen vidéki csapatra való (10-12 fő), akkor úgy lennének az órák szervezve, tömbösítve, hogy nekik is megfeleljen. Pl. 2 hetente péntek-szombat-vasárnap, Budapesten alvással.
De ez sokmindentől függ, pl. milyen előélete van, dolgozik-e már egyébként is lábápolásban?

Nappalin szeretnék majd Műkörömre járni, de csak estin indul Fodrászat. Mit tegyek?

- Mindenképpen kezd el estin! Érdemes már a legelején ezt az igazgatónak is jelezni, hogy "1 félév után kiszállsz". Csináld meg az 1. félévet, mert az van hozzád legközelebb. Legyél túl az Ágazati alapvizsgán. 
- Ilyen esetben mi is segítünk majd, hogy ahova átvennének 2. félévtől ott szükség esetén legyen biztosítva különbözeti, vagy pótlási lehetőség ágazati vizsgára, ha eltértek a tananyagtól.
- Onnantól kezdve viszont már hozzánk, Budapestre kell bejárnod minden hétköznap. Ekkortól jár a 81.500 Ft-os munkabér és nappali jogviszony.

Lakóhelyemhez közeli iskolában csak fodrászat, vagy kozmetikus indul. Akkor mit tegyek?

- Mindenképpen kezd el! Érdemes már a legelején ezt az igazgatónak is jelezni, hogy "1 félév után kiszállsz". Csináld meg az 1. félévet, mert az van hozzád legközelebb. Az mindegy, hogy fodrászaton, vagy kozmetikuson. Legyél túl az Ágazati alapvizsgán. 
- Ilyen esetben mi is segítünk majd, hogy ahova átvennének 2. félévtől ott szükség esetén legyen biztosítva különbözeti, vagy pótlási lehetőség ágazati vizsgára, ha eltértek a tananyagtól.
- Onnantól kezdve viszont már hozzánk, Budapestre kell bejárnod a fennmaradó 3 félévben.

Hallottam olyat, hogy 6 hét után már mennek Ágazati Vizsgára. Választhatom?

- Igen.
Hozzánk akkor lehet jönni, ha megvan a KKK szerinti Szépészeti Ágazati Alapvizsga, és PTT szerinti 1. félév. 

- Normál esetben ez az első féléves tananyag heti 3 alkalommal van. Vannak iskolák, akik intenzíven felkínálják heti 5-7 alkalommal. 

- Azért érdemes az óraszámokat, és (vizsga)tematikát egyeztetni, hogy valóban megfelel-e KKK szerint.

Ide is gurulós bőröndökkel kell bumlizni?

- Nem. 
- Az öltözőben mindenkinek van egy (vagy kettőnek egy) zárható szekrény, ahova beférnek a saját kézi eszközök.
- Az oktatáshoz szükséges anyagokat a TopNails biztosítja. 
- Gurulós bőröndök el sem férnének...
- Persze kézitáskában egy kézápolónál mindig van egy professzionális körömvágó olló. 😅

Vannak vizsgák?

- Igen. A szokásos röpdolgozatokon túl.

- Minden félévet lezár egy felmérő, témazáró vizsga. Erre legutóbb egy teljesen külön nap lett megszervezve. Kapott jegy 2x súllyal szerepel a Krétában. Elméletből is az addig tanultakból. Hasonló tesztkérdések formájában, ahogy záróvizsgán is. 

- Gyakorlati vizsgán is minden ugyanúgy történik, ahogy majd záró vizsgán is. De ott már több (3-6) tétel lesz, itt még csak 1-2. 
Ugyanúgy, ahogy zárón is annyi idő alatt, azon értékelési szempontok alapján pontozva, hasonló vizsgabizottsággal. 

- Ez igazából egy szervezett értékelés, visszajelzés ki-hogy áll akkor. Miben kell még fejlődnie. A vizsga célja nem a Tanulók életének nehezítése, hanem a tudás szintjük felmérése. Záróvizsgán már vizsgatapasztalata is legyen. 

- 2. félév végén: hagyományos kézápolás és esztétikai lábápolás 60 perc alatt.
- 3. félév végén: klasszikus francia műköröm építés zseléből 120 perc, majd porcelánból 120 perc alatt, 
vagy problémás lábak kezelése kézi eszközökkel 120 perc alatt.
- 4. félév végén: hosszított francia műkörmök építése, töltése 120 perc alatt, vagy cukorbeteg lábak kezelése.

- Egy ilyen felmérő vizsga sikeres teljesítése ugyanakkor elismerése is az addig tanultaknak. Abból a feladatrészből már nem szükséges annyira szoros felügyelet a későbbiekben.

Záróbizonyítványt elfogadják külföldön?

- Igen. De minden külföldi ország saját hatáskörében dönti el, hogy honosításkor saját rendszerében hova sorolja, kell-e bármilyen különbözeti vizsgát letenni stb. Nálunk Magyarországon is így honosítják a külföldi bizonyítványokat.

- Technikusi bizonyítványokról is kérhető Europass kiegészítő, amely segíti a honosítást. Jelenleg ez angolul ingyenesen kérhető, többi nyelven 15.000 Ft.

- PTT-ben le van írva minden félévnek a részletes tantárgyai, óraszámai, valamint azok tematikái. Érdemes azt is megőrizni, mert előfordulhat változás.

Jár ezért a Technikumért többletpont egyetemi felvételin?

- Jelenleg nincs olyan egyetemi képzés, amiért ezért többletpont járna.


Van tervezve egészségügyben Podológus „BSc” képzés. Ha az egyszer elindul, akkor ott várhatóan majd igen, jár érte Speciális lábápoló szakmairánynál. Sőt a Technikusi bizonyítványban szereplő %-os eredmény, pontok négyszerezésével is várhatóan lehet majd erre jelentkezni (pl. 90% esetén -> 360 pont). Talán a gyakorlatok egy része is elfogadható lesz. Amikor indul ilyen képzés egyetemen, akkor ott majd le lesznek ezek írva.
Ez csak azért került itt megemlítésre, mert aki hosszabb távra tervez, és szeretne még tovább fejlődni, annak már Technikus tanulmányai alatt is érdemesebb alaposabban készülnie.

Nincs érettségim, akkor hogyan nyithatok majd saját vállalkozást?

- Sajnos a jelenlegi jogszabályok ezt nem teszik lehetővé. Csak tanfolyami képzéseken tudsz Tanúsítványokat szerezni, amivel alkalmazottként lehet majd felügyelet alatt dolgozni. 
- Aki régebben OKJ-t szerzett érettségi nélkül, ők szerencsésebbek, mert azzal tudnak önállóan dolgozni. Esetükben fizetős továbbképzések javasoltak. 
De ingyenes technikumra ők sem tudnak jönni "tovább fejlődni". 

Lábápoló Mester vagyok. Van értelme Technikumba járni?

- Mindig van hova fejlődni. 
- Több Lábápoló Mester is elvégezte már.
- Természetesen nagyon sok mindenből felmentésed lenne. De biztosan van az Oktatók közül olyan, akitől lehet új ismereteket szerezni, ingyen. Klinikai gyakorlatról nem is beszélve, mivel az eddig nem volt. 
- Speciális Lábápolói Mester vizsgára is egy hasznos felkészítési alapot adna az utolsó félév.

Külföldi állampolgár vagyok, akkor is ingyen van?

- Igen, ha van magyarországi tartózkodási engedélyed, bejelentett lakcímed, TAJ szám, Adójel azonosító, stb. Akkor ugyanúgy jár az állami 2 ingyenes szakma megszerzése.
- Mivel a képzés nyelve magyar, így megfelelő magyar nyelv tudás szükséges hozzá. 

Miután végeztem az egyik szakmairányon, megcsinálhatom a másikat?

- Igen. 
Az első kettő szakma megszerzése, a második szakma esetén legfeljebb három tanéven keresztül mindenkinek ingyenes az állam által és az állammal együttműködési megállapodást kötött fenntartó által fenntartott intézményben.

- Mivel az 1 tanévben közös a tananyag, így az beszámítható. Azaz csak utolsó tanévet kell rátanulni. Szívesen visszavárjuk a volt Tanítványainkat ingyenes "továbbképzésre". 
Így összesen 3 évig tart a 2 képzés. Ezzel viszont mind a két államilag ingyenes szakma "ki van lőve".

- Volt már ilyenre is példa. 

Hol tudok gyorsítani, hogy ne várjak 2 évig?

- Sehol.
Helyette inkább felmentéseket lehet kapni fakultatív gyakorlatokkal.

- Abban az esetben lehetne, ha már eleve 14. évfolyam indulna. Ez igazából végzetteknek másik szakmairány választásnál jönne szóba. Lehet előfordul majd, de induláshoz elegendő létszám nem fog összejönni.
Ugyan ez vonatkozik, ha valaki becsatlakozni szeretne.

- Sok kritérium van ahhoz, hogy 14. évfolyamot lehessen kezdeni. Akik nem technikumban tanultak, ők rész-felmentéseket kaphatnak korábbi bizonyítványok és jelenlegi felmérők alapján, de mindenből biztosan nem.

- Az azért elképzelhető lehet, hogy 3 félévből legyen kettő, pl. már végzett OKJ-soknak. 2. és 3. féléven elvileg lehet gyorsítani. 
Jelenleg ez nincs tervezve. Attól is függ, hogy milyen előtanulmányokkal jelentkeznek hozzánk.

Mikor lehet személyesen is kérdezni?

- Az itt leírt részletes ismertetőket, és kérdésekre adott válaszokat érdemes áttanulmányozni. Remélhetőleg, már meg is van a válasz. 
- Tartunk majd nyílt napokat. Nagyjából ugyanezek hangzanak majd el. 
- Minden jelentkezőt visszahívunk a megadott telefonszámon. Akár akkor is lehet kérdezni, ami még nem érthető.


Egyéb lehetőségek, pl. már végzett, vagy más szakmát (rész)végzett jelentkező esetén

Gyakran Ismételt Kérdések korábbi tanulmányokkal rendelkezőknek

Már van Szépészeti Ágazati vizsgám. Mire számíthatok?

- Érintettek, a már új, 2020-as rendszrben korábban tanuló  Kozmetikus, Fodrász, és természetesen Kéz- és Lábápolók.

- Igazolni kell a Tematikát, hogy pontosan mit tartalmazott az 1. féléves tantárgyaid, és Ágazati Alapvizsgád. 
Hallottunk olyanról, hogy pl. hajszárítás volt benne, de kötelező elemű színskála nem. Az a legtisztább, ha KKK szerinti Ágazati van meg. Azt utána mindenhol elfogadják.

- Amennyiben nem felel meg KKK-ban leírtakkal, úgy javasolt egy különbözeti vizsgát letenned. Ebben mi is segítünk, hogy megoldódjön. Közös érdekünk a  2. féléves sikeres kezdés.

- Mivel ez egy iskolaigazgatói döntés, mi várhatóan fogjuk tudni, melyik iskolában mit fognak elfogadni.

OKJ, Körömdizájner, és egyéb Tanúsítványos tanfolyamom van. Mire számíthatok?

- Szakképzési Centrumoddal és Velünk is kell egyeztetni, hogy mi számítható be. Korábbi papírjaid, és egy felmérő vizsga után, ami még hiányzik, abból különbözetit kell elvégezned.
- Amennyiben nincs még Ágazati Alapvizsgád, úgy előbb azon kellene túl lenni. A többi korábbi tanulmányaid ez után számíthatnak bele a felmentésekbe. 

Már van lezárt 2. félévem, nyári gyakorlattal. Mire számíthatok?

- Szakképzési Centrumoddal és Velünk is kell egyeztetni, hogy mi számítható be. Korábbi papírjaid, és egy felmérő vizsga után, ami még hiányzik, abból különbözetit kell elvégezned.

- Hallottunk olyan "Kézápoló és körömkozmetikus" szakmairányúak esetében, hogy elmaradt 2. félévben a lábápolás rész... Azt akkor pótolni kell, amikor a többiek is tanulják. Ebből a részből ekkor nincs felmentés.
Nálunk a 3. félévben minden tanuló (Műkörmösök is) már lábat is ápol esztétikai szinten, géllakkozik rá. Úgyis kiderül, ha valaki nem tud 60 perc alatt esztétikai lábápolást önállóan elvégezni.

- Felmérő vizsgák arra vannak, ahol ezt be lehet bizonyítani. Ha mégis hiányosság van, akkor van nálunk lehetőség csak azokat a gyakorlatokat pótolni.

Már elvégeztem a Technikumot máshol, de szeretnék több gyakorlatot.

Ezt már nem tudjuk ingyenesen biztosítani. Továbbképzéseinken fizetősen természetesen igénybe lehet venni.

TopNails Akadémián voltam nyáron tanfolyamon. Ez beszámítható?

Igen, érettségi esetén.
Mindenki, aki nálunk tanult fizetős tanfolyamon, az később Technikumi képzésébe beszámítható. Abból a tananyag részből felmentést kaphat.

Miért fizessek nyári tanfolyamért, ha az utána később ingyenesen is megtanulhatom Technikumban?

- Ezt mindenki maga dönti el. Hamarabb megszerzett tudást, hamarabb lehet hasznosítani. 
- Minden tanfolyamnál részletezve lesz, hogy abból mi fogadható el később. Ennek tudatában lehet majd dönteni.
- Akinek nincs érettségije, úgy értelem szerűen csak fizetősen tudja magát tovább képezni.